Narva linn


Euroopa koostööpäev 2017 Narvas "Ühised piirid liidavad"

Toetajad

22.-23. septembril tähistab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm Narvas koostöös Narva linnaga Euroopa koostööpäeva mitmekülgsete ettevõtmistega, et tunnustada piiriülese koostöö saavutusi ja pöörata tähelepanu selle panusele piirkonna arendamisel.

22. septembril Narva Noortekeskuses peetaval rahvusvahelisel noortefoorumil arutlevad koolinoored Ida-Virumaalt, Venemaalt, Kreekast, Itaaliast, Hispaaniast, Portugalist ja Ungarist, kuidas muuta piir takistusest võimalusteks ja noorte rollist selles? Mida saame üksteiselt õppida ning millised on piiriülese koostöö võimalused ja väljakutsed keskkonna- ja noorsootöö valdkonnas ning kohalikes ja regionaalsetes otsustusprotsessides. Aruteludest sündinud ideed ja ettepanekud tutvustatakse Narva ja partnerlinnade esindajatele, volikogu liikmetele.

23. septembril Narva jõel toimuval rahvusvahelisel purjeregatil "Narva Regatt 2017" selgitatakse välja osavamad purjesportlased ning ühtlasi tõstetakse esile koostöövaimu olulisust!

Narva sadamaalal regatiga paralleelselt toimuvad töötoad ja kohalike muusikakollektiivide esinemine pakub toredat koostegemise rõõmu lastele ja peredele. Ühtlasi tutvustab Eesti-Vene programm (Programm) piiriülese koostöö praktilisi võimalusi ja saavutusi külastajatele, kes igapäevaselt piiriüleste projektidega kokku ei puutu.

Väliköök, mis pakub sooja suppi, tagab osalejate vastupidavuse ja hea meeleolu.

Loovus ja meeskonnatöö saab proovile panna fotojahi võistlusel jäädvustades eredaid hetki ja peegeldusi koostööst Euroopa koostööpäeval Narvas. Võistlustöid hindab rahvusvaheline žürii.

Parimad meeskonnad ja entusiastlikumad osalejad saavad autasustatud Programmi ja Euroopa koostööpäeva väikeste auhindadega!

Ettevõtmised saavad teoks koostöös Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi, Narva Linnavalitsuse, Narva Noortekeskuse ning Narva Noorte Meremeesteklubiga.

Eesti-Vene programmi kaasrahastab Euroopa Liit, Eesti Vabariik ning Venemaa Föderatsioon.

Euroopa koostööpäevaga, mida peetakse üle Euroopa ning väljaspool EL territooriumit 21. septembril ning selle lähinädalatel, tähistatakse Euroopa territoriaalse ja piiriülese koostöö saavutusi ning selle ühtseks motoks on "Ühised piirid liidavad".
Päevakava manuses.

Hea ajakirjanik!
Oled oodatud osalema Euroopa koostööpäeva tähistamisel Narvas! Et teaksime Teid oodata 22.septembril toimuval noortefoorumi järgsel pressikonverentsil, palun andke teada enda osalemissoovist 21.septembrini e-posti aadressil: jana.markova@gmail.com.

Täiendav info:
Liane Rosenblatt, programmi- ja kommunikatsioonikonsultant, Eesti-Vene piiriülese koostööprogramm 2014-2020 liane.rosenblatt@estoniarussia.eu; 5286424; www.estoniarussia.eu.

Lisatud 18.09.2017, 16:40
Muudetud 18.09.2017, 17:29

eelmine järgmine