Narva linn


Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium avas e-ehituse teemaveebi

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium käivitas e-ehituse teemaveebi, et aidata kaasa digitaalsete tehnoloogiate ja tööriistade rakendamisele ehitussektoris.

"Ühelt poolt soovime uue keskkonna kaudu hakata sihtrühma teavitama e-ehituse arengutest ja selles valdkonnas toimuvast, teiselt poolt tahame pakkuda reaalset abi e-ehitust puudutavates standardites, regulatsioonides ja terminoloogias. Ehitussektori digitaliseerimist on eeskätt vaja selleks, et tõsta kogu sektori tootlikkust," selgitas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digitaalehituse valdkonna juht Jaan Saar.

Teemaveebi ajajoonel leiab artikleid ehituse digitaliseerimisest Eestis ning juhtumiuuringud annavad ülevaate praegusest tasemest ja viiteid parimatele praktikatele. Juhendite sektsioonist leiab nõuandeid ja dokumente, mis aitavad ehituse tööprotsesse arendada. Ühtlasi leiab teemaveebist infot e-ehituse kasude, sellega seotud lahenduste ja vahendite kohta ning materjale, mis aitavad valmistuda e-ehituse platvormile üleminekuks. Praktilist abi saab ka rahvusvahelisest sõnaraamatust, mis aitab digiehituse mõistetele leida vasteid korraga kahekümnes keeles, millele lisandub peatselt ka eesti keel.

"Digitaalehitusega seotud info on ehitusvaldkonnaga seotud inimeste vahel seni liikunud vaevaliselt ning mitmed asjaosalised leidsid, et ühtset veebikeskkonda oleks hädasti tarvis. Tegemist on kogu sektorit teenindava, pidevalt täieneva infoportaaliga, mida haldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakond koostöös Digitaalehituse klastriga," selgitas Jaan Saar.


Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lisatud 06.05.2019, 07:53
Muudetud 06.05.2019, 10:06

eelmine järgmine