Narva linn


Narva Urban Lab

11. mail toimub Narva kunstiresidentuuris (Joala tänav 18) linnaruumi sündmus Narva Urban Lab, mis kannab pealkirja "Territooriumite (ümber)mõtestamine”. See aasta toimub linnalabor töötubade vormis, kus osalemiseks on vajalik ennast eelnevalt kirja panna! Päev kulmineerub kogukonna ürituse raames aset leidva pika laua peoga "Kreenholmi õhtu".
Viimane võimalus registreeruda!

Programm:
9.30 Kogunemine (Narva kunstiresidentuur, Joala tänav 18)
10.00-19.00 Töötoad (vajalik eelregistreerimine - vt allpool)
19.00 Kreenholmi õhtu:
- pika laua pidu (kaasa tuua küpsetis!)
- tour d'ÖÖ rattasõit
- kevadkooli näitus “(Re)configuring Territories” (Aiwen Yin, Damiano Cerrone, Polina Medvedeva ja kevadkoolis osalejad)
- kino “Gerassimovi naised” (Birgit Rosenberg)
- DJ Simonred & Ken Two

Töötubadesse registreerimine:

Töötuba Nr 1: PIIRIDETA KOGUKOND – MILLIST KOHTUMISPAIKA TAHAME LUUA?
Töötoas analüüsitakse avaliku ruumi mõistet ja kohaliku kogukonna rolli selle kujundamisel. Üheskoos valmistatakse Kreenholmi (esimene) pikk laud ning taaskasutatavast materjalist toolid - iga osaleja saab selle lihtsa ja sümboolse elemendi kujundamisel oma nägemusega kaasa lüüa. Ühiselt valmiv linnaruumi objekt saab ‘Kreenholmi õhtu’ keskseks kohtumispaigaks.
Juhendajad: Kati Shipilenko & Ida-Viru Kutsehariduskeskuse meistrid ja õpilased
Registreerimine: https://narvaartresidency.typeform.com/to/C6VcHk

Töötuba Nr 2: PIIRIDETA LINNARUUM – KUIDAS TUUNIDA OMA RATAST?
Töötuba keskendub linnaruumi kogemisele ratastel. Mitmed uuringud on tõestanud, et rattaga liiklemine parandab inimeste elukvaliteeti ja teeb meid õnnelikumaks. Töötuppa on oodatud kõik ühe- või mitmerattalised, kes soovivad oma liikumisvahendit parandada, hooldada või täiendada spetsialistide juhendamisel. Töötoas räägime ohutust liiklemisest ja ratta-elustiilist. Töötuba kulmineerub legendaarse Tour d’ÖÖ rattasõiduga Narva linnas.
Juhendajad: Toomas Savi & Alexander Popov
Registreerimine: https://narvaartresidency.typeform.com/to/rKhXPb

Töötuba Nr 3: PIIRIDETA PILGUD – MIS SAAB TÜHJADEST HOONETEST?
Töötoas uuritakse läbi fotosilma ruumide taaskasutust ja ajutiselt aktiveerimise võimalusi. Fotoretke raames tegeletakse Kreenholmi linnaosa taasavastamise ja -mõtestamisega. Tehtud fotodest valmib töötoa lõppedes linnaruumi elustav näitus, mida ‘Kreenholmi õhtu’ raames näidatakse ja tutvustatakse. Töötoas osalemiseks on vajalik kaasa võtta fotoaparaat või telefon, millega saab pildistada.
Juhendajad: Kalev Vapper & Jaroslavna Nazarova & Ruumiringlus
Registreerimine: https://narvaartresidency.typeform.com/to/UzVqme

Toetajad ja partnerid:
Eesti Kultuurkapital, Briti Nõukogu, Soome Instituut, (Re)configuring Territories, Narva Gate, Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, ÖÖ Stuudio MTÜ, Eesti Linnaratturite Liit, Tour d’ÖÖ, Nuthill OÜ, Kohvik No2, Maiasmokk, iFruit.

Sündmus facebookis.

Korraldajad: Narva kunstiresidentuur ja Ruumiringlus
Kontakt: ann.vaikla@artun.ee

Lisatud 03.05.2019, 13:16
Muudetud 03.05.2019, 13:43

eelmine järgmine