Narva linn


Austria kunstnike visioonid Salzburgist

5. oktoobril kell 16:00 avab Austria suursaadik Doris Danler Tartu Ülikooli Narva Kolledžis Salzburgi liidumaa kunstnike näituse "Salzburg: visioonid".

Maali, graafika ja fotonätusel on oma töödega on esindatud 21 Austria kunstnikku. Näha saab pilte linna ajaloo, geograafia, kultuuri, muusika ja kirjanduse vaatenurgast, spekter on lai, ulatudes abstraktsest realistlikuni. Näitust kureerivad Peter Rieder, Regina Rieder ja Karin Puchinger, toetavad ja vahendavad Eestisse Salzburgi Kunstnike Liit art-bv-Berchtoldvilla ning Austria Suursaatkond Eestis.

Näitusel esinevad kunstnikud on: Albert Lindenthaler, Jutta Duschl, Edith Richter, Marlene Schaumberger, Brigitte Hauck-Delmondo, Roland Oberholzner, Karin Puchinger, Regina Rieder, Christine Todt, Peter Rieder, Renate Kammauf, Marianne Ewaldt, Monika Maria Weiss, Christiane Pott-Schlager, Vida Bokal-Neugebauer, Gerlinde Hochmair, Gabriele Helmke-Becker, Rauthgundis Zieser, Sylvia Mehnert-Kalenda, Claudia Defrancesco, Christine Uhlig.

Salzburgi Kunstnike Liidu art-bv Berchtoldvilla eesmärk on tutvustada oma liidumaa ja linna kunstnike töid ja korraldada kunstivahetust riikide vahel.

Eesti kunstnikest on Salzburgis eksponeerinud oma töid Andres Tolts ja Mare Vint, Rait Prääts ja Sirje Eelma, Marje Üksine, Mare Mikof, Tiiu Kirsipuu, Riho Hütt, Kelli Valk, Kalli Kalde jt.

Praegune Salzburgi kunstnike grupinäitus on jätk nende varasematele näitustele Eestis „Salzburgi kunstimaastikud“ (2005, 2006) ning "Salzburg Art Mix" (2008).

Näitus on pühendatud Eesti ja Austria diplomaatiliste sidemete taastamise 25., Austria liidumaa Salzburgi Austria koosseisu kuulumise 200. ning Eesti iseseisvuse 100. aastapäevale.


Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-mail: anna.markova@ut.ee | tel.: +372 7401912

Lisatud 03.10.2017, 13:28
Muudetud 03.10.2017, 13:39

eelmine järgmine