Narva linn


Uus järelevalvekorraldus on algavaks õppeaastaks valmis

Seoses maavalitsuste tegevuse lõpetamisega korraldab uuest õppeaastast haridusasutuste järelevalvet Haridus- ja Teadusministeerium. Kõikidele koolidele, omavalitsustele ja erakooliomanikele on antud teada, kellelt erinevates Eesti piirkondades järelevalve küsimuste puhul abi saab.

Õppeasutuste järelevalvega tegelesid varem nii maavalitsuste kui ka ministeeriumi ametnikud. Alates 1. septembrist koondub kogu järelevalve ühtse juhtimise alla. Ministeeriumi eesmärk on tagada, et ümberkorralduse tõttu ei esineks häireid järelevalve teostamisel ja kõik osapooled oleksid teadlikud, kes nende piirkonnas ministeeriumi kontaktisikuks on.

"Meilt on murelikult küsitud, et kas võrreldes varasemaga, kui igas maavalitsuses kohapeal oli järelevalvega seotud inimene, suudetakse juhtumitele sama operatiivselt reageerida," ütles ministeeriumi välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo. "Tegelikult lubab uus töökorraldus teostada meil järelevalvet veelgi tõhusamalt, sest näeme selgelt kogu riiki hõlmavat tervikpilti ja oskame suunata koolidesse just igale eri juhtumile sobivate pädevusetega eksperte," ütles Hollo ja lisas, et järgmise poole aasta jooksul, kui tegelik töömaht selgub, hinnatakse töö tulemuslikkust ning vajadusel võetakse inimesi juurde.

Neljas Eesti piirkonnas asuvad alates 1. septembrist tööle eksperdid, kes tegelevad järelevalve läbiviimisega, nõustavad ja teavitavad õppeasutusi ja pidajaid, lapsevanemaid ja omavalitsusi, vastavad lasteaedade, koolide ja kodanike küsimustele ning lahendavad kaebusi.

"Meie eesmärk on tagada, et ministeeriumi ja haridusatuste infovahetus oleks kiire, lihtne ja mugav, sest see mõjutab kindlasti ka tegevuse asjakohasust ja operatiivsust," ütles Lõuna piirkonnas tööle asuv ekspert Kaidi Maask ja kinnitas, et ta on valmis kohalike omavalitsustega aktiivset koostööd alustama.

Ekspertide kontaktandmed edastas ministeerium möödunud nädalal kõikidele maavalitsustele, omavalitsustele, õppeasutustele ning vajadusel saab abi või nõu saamiseks pöörduda otse õige inimese poole.


Piirkondade ekspertide kontaktandmed alates 01.09.2017
:

Ida piirkond (Jõhvi)

Ida-Virumaa
Anastassia Vrabi, Anastassia.Vrabi@hm.ee
Marianne Kivimurd-Tarelkina, Marianne.Kivimurd-Tarelkina@hm.ee

Lääne piirkond (Pärnu)

Pärnu-, Saare-, Viljandimaa
Pille Vaiksaar, Pille.Vaiksaar@hm.ee

Põhja piirkond (Tallinn)

Harjumaa
Piret Hiisjärv, Piret.Hiisjarv@hm.ee

Rapla-, Lääne-, Hiiu-, Järvamaa
Kristina Johannes, Kristina.Johannes@hm.ee

Lõuna piirkond (Tartu)

Tartu-, Jõgevamaa
Katrin Ohakas, Katrin.Ohakas@hm.ee

Põlva-, Valga-, Võrumaa
Kaidi Maask, Kaidi.Maask@hm.ee

Teenistusliku järelevalve küsimustes on omavalitsustele kontaktisikuks Hille Voolaid, Hille.Voolaid@hm.ee, telefon 7350109.


Haridus- ja Teadusministeerium

Lisatud 16.08.2017, 12:23
Muudetud 16.08.2017, 12:52

eelmine järgmine