Narva linn


Rahvusvaheline jazz-festival "IDeeJazz" on esimest korda Narvas

25. oktoobril toimus Narva linnavalitsuse saalis pressikonverents, mis oli pühendatud rahvusvahelisele jazz-muusika festivalile IdeeJazz, mis leiab aset Narvas ja Tartus 8. - 11. novembril.

Foto: Nelli Buinitskaja

Ajakirjanikele suunatud üritusel osalesid linnapea Tarmo Tammiste, Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna juhataja asetäitja Dmitri Vergun ja IDeeJazzi peakorraldaja Oleg Pissarenko. Skype kaudu liitusid pressikonverentsiga ka festivalil osaleja kuulus vene jazz-kitarrist Aleksei Kuznetsov ning eesti pianist ja muusikapedagoog Tõnu Naissoo.

Idee ja muusika festival toimub Tartus juba seitsmendat aastat järjest ning EV100 raames esmakordselt Narvas. IDeeJazz saab tõeliseks kingituseks kõikidele jazzi austajatele ja veel üheks märgiliseks ürituseks Sügispealinna kultuurikava raames. Festival toimub erinevates kohtades Narvas: TÜ Narva kolledžis, Kreenholmis Narva Kunstiresidentuuris ja Narva muuseumi Remteri saalis.

Oleg Pissarenko sõnas, et 7 aastaga sai festival üheks silmapaistvamaks ja mastaapseks kultuuriürituseks Eestis. "Üritusest teavad maailmas nimekad artistid ja heameelega tulevad Eestisse. Mul on suur rõõm, et sel aastal meil on õnnestunud laiendada festivali geograafiat, ja nüüd toimub festival ka Narvas. Loodan, et festival saab traditsiooniliseks ja iga-aastaseks oodatavaks sündmuseks Narva linna kultuuri elus," - ütles ta.

Ajakirjanikele suunatud üritusel tutvustati festivali kava. Idee jazzil on plaanitud maailmakuulsate muusikute esinemine - Euroopast, Ameerikast ja Aafrikast.

IDeeJazz 2017 esinejate hulgas on auväärse karjääriga ja sügavalt kirglik Poola laulja ning kultuuri saadik Anna Maria Jopek oma uue trioga; fenomenaalse hääleulatusega maailmaklassi talent, žanrite piire ignoreeriv laulja ja trombonist Aubrey Logan USA-st; samaaegselt jõuline ja tundlik Sahara kõrbest pärit Maroko lauljatar Oum; rahvusvaheliselt tunnustatud meisterlik trompetist ja pianist Sebastian Studnitzky oma kvartetiga Saksamaalt; rikkalikult auhinnatud taani kitarrist ja helilooja ning ECM artist Jakob Bro; meie enda eesti legend ja geniaalne laululooja Vaiko Eplik koos värske trioga Triller, kuhu kuuluvad veel virtuoossed kitarristid Ain Agan ja Andre Maaker; 12-liikmeline mini-bigbänd New Rotterdam Jazz Orchestra Hollandist ja üle poole sajandi Venemaa jazzkitarri lipulaev olnud Aleksei Kuznetsov. IDeeJazzil on hea meel esitleda ka spetsiaalselt festivali jaoks sündinud projekti EV100 eri: “Rõõmu rada”, mis toob kõlamaailmade valdaja Raun Juurikase eestvedamisel fookusesse valiku rõõmu ja soojuse energiaga täidetud lugusid läbi aegade, mis näitavad eesti muusikakultuuri päikeselist poolt. “Rõõmu rada” laulab armastatud eesti laulja Liisi Koikson.

http://2017.ideejazz.ee


Nelli Buinitskaja
Narva Linnakantselei avalike suhete nõunik
nelli.buinitskaja@narva.ee

Lisatud 26.10.2017, 17:00
Muudetud 27.10.2017, 11:50

eelmine järgmine