Narva linn


Näituste avamine

Näitus "Narva pommitamine"

Laupäeval, 10. märtsil kell 16:00 avatakse Narva muuseumi Kunstigaleriis Ivar Kaasiku isiknäitus.

Näitusel "Narva pommitamine" on Ivar Kaasiku looming aastatest 2014-18. Narva isiknäitusega tutvustab kunstnik oma seoseid traditsioonide ja tänapäevaga, looduse ja lootusetusega. Oma töödes näitab Kaasik inimese tulevikuga seotud igatsusi, lootusi ning hirme.

„Näitusel olevad tööd pole pelgalt klassikalised lahingumaalid Narva kaitsmisest ja hävitamisest, need on teadmatusest tekkinud ja ajalooliselt konstrueeritud. Nad on veidi raskemeelsed, melanhoolsed, klassikalise maalilaadi ja värvikäsitlusega, harmoonilise kompositsiooniga välgatused kunsti lähiajaloost. Meile tuttavad lahingumotiivid meenutavad igapäevas nähtut. Suur osa sellest on abstraktne, inimest sealt ei leia. Nagu filmist väljarebitud kaadrid vahetult enne plahvatust. Kõik on näiline ning suhestub eelkõige tõe-elsega,“ kirjutab kunstnik oma näituse tööde kohta.

Ivar Kaasik (sündinud 1965. aastal Kuressaares) õppis 1983-92 Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja hiljem metallehistöö kateedris, alates 1999 tegutseb vabakutselise kunstnikuna. Näitustel osaleb ta alates 1989. aastast, Saksa Maalikunstnike Liidu liikmeks astus 2001. aastal ja Eesti Kunstnike Liidu liikmeks 2012. aastal. Kaasik on ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige ja Eesti Metallikunstnike Liidu liige.

Näitus jääb avatuks 15. aprillini 2018.


Maalinäitus "Valitud teosed"

Laupäeval, 10. märtsil kell 16:00 avatakse Narva muuseumi Kunstigaleriis näitus hiljuti Narva muuseumi kogudesse jõudnud maalidest.

Narva muuseumi Kunstigalerii on tuntud oma rikkaliku maalikogu poolest, millele pandi alus Narva Muinsusseltsi ja Narva metseenide Lavretsovide poolt kogutud teostega.

Nüüd on aeg näidata aastatel 2000‒2017 Narva muuseumi kogudesse jõudnud maale. Hiljuti võeti muuseumikogudesse vastu ka 20. sajandi tunnustatud meistrite Andrei Jegorovi, Ardo Sivadi ja Gustav Raua töid.

Narva muuseumi Kunstigalerii tänab kunstnike, kes on kinkinud muuseumile oma töid. Kinkijate hulgas on Hele Vahersalu, Aleksei Šatunov, Vitali Kuznetsov, Kuzja Zverev, Yuri Khorev, Anatoli Romanov, Eduard Zentšik, Šamil Alijev, Gennadi Kurlenkov, Vladimir Batšu, Marju Bormeister, Igor Gordin, Mati Raudsoo, Sergei Inkatov, Boriss Uvarov, Aleksandr Dikušenko ja teised. Oma panuse kogudesse tegid ka välismaal elavad kunstnikud: Sergei Jatsenko (Ameerika), Jolanta Abele (Läti), Aleksandra Ovtšinnikova ja Roman Antonov (Venemaa), Philiph A. Luik (Rootsi), Per William Petersen (Taani), Maksim Dranitsin (Leedu) ja teised.

Näitusel „Valitud teosed“ on esitatud küpsete meistrite parimad maalid. Näitus rõõmustab nii realismi kui ka impressionismi, ekspressionismi ja naivismi austajaid. Mõned tööd on teostatud ka abstraktses või sümbolismi võtmes.

Info: tel. 3599230, info@narvamuuseum.ee.

Narva muuseum

Lisatud 07.03.2018, 14:08
Muudetud 07.03.2018, 14:26

eelmine järgmine