Narva linn


Kooliõpilaste loovtööde konkurss "Söögivahetund"

Tervise Arengu Instituut kutsub kõiki kooliõpilasi loovtööde konkursile "Söögivahetund", kuhu on oodatud nende ideed ja nägemus sellest, kuidas panna noored senisest enam köögivilju sööma.

"Joonistuste või videote tegemisel võiksid õpilased mõelda, milliseid muutusi kool saaks või võiks teha, et köögiviljad oleksid kättesaadavad ja nendest valmistatud toidud isuäratavad ning maitsvad," lausus instituudi projektijuht Käroliin Andrejeva. "Samuti tuleks mõelda, mis on need tegurid, mis paneksid õpilasi endid või nende kaasõpilasi senisest enam köögivilju sööma."

Andrejeva märkis, et teadlikkus köögiviljade olulisusest on noortel olemas, kuid põnev on näha, mis lahendusi pakutakse, et see teadmine ka reaalselt ellu viia.

Konkursil saavad osaleda õpilased 1.-12. klassini. Töid hinnatakse ja auhinnad antakse välja eraldi vanuserühmades: 1.-4. klass, 5.-9. klass ning 5.-12. klass. Parimate töödega osalenud õpilastele on auhindadeks nutikellad ja raamatupoe kinkekaardid, parima video esitanud grupile on auhinnaks LCD-teler.

Loovtööde konkurss Söögivahetund toimub 10. korda. Konkursi eesmärk on pöörata suuremat tähelepanu koolisööklatele ja tervislikule toitumisele koolis.

Eelmine aasta, mil konkursi alateema oli "Disaini oma koolisöökla", tõi kokku osalema 328 loovtööd. Tööde peamiseks sõnumiks oli, et koolisöökla võiks olla lapsesõbralik, rõõmsates toonides, soe ja hubane koht, kus on kasutatud ka erilahendusi, et meeleolu tekitada.

Tööde esitamise tähtaeg on 21. oktoober, parimad tööd valib žürii välja 16. novembriks.
Täpsem konkursiinfo asub http://www.terviseinfo.ee/et/konkursid/soeoegivahetund.


Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht
tel 6593906, tel 53022737
maris.jakobson@tai.ee

Lisatud 20.09.2016, 15:28
Muudetud 20.09.2016, 17:19

eelmine järgmine