Narva linn


Kalender > 12.10.2017

Tagasi

Põhjamaade kultuurinädal. Ellen Suhkre ja Hans Hanseni (Norra) avatud stuudio /12:00-18:00/

12.10.2017, Kell 12:00
Narva kunstiresidentuur, Joala tn 18
jevgeni@norden.ee

Põhjamaade kultuurinädalal toimub Ida-Virumaal ligi 30 Põhjalaga seotud sündmust

Narva kunstiresidentuuri ja Tallinna Fotokuu esimese ühise residentuuriprogrammi raames töötavad Narvas norra kunstnikud Ellen Henriette Suhrke ja Hans Kristian Borchgrevink Hansen.
Avatud stuudio päeval esitlevad Suhrke ja Hansen kõigile huvilistele nii oma varasemat loomingut kui ka Narva kunstiresidentuuris loodud teoseid. Kunstnikud on kogu päeva vältel ise kohal, vastavad külaliste küsimustele ning räägivad ka sellest, mida kunstiresidentuuris töötamine tähendab ja võimaldab.

Ellen Henriette Suhrke loomingut võib käsitleda mõtisklusena looduse ja kultuuri üle, kus inimese suhe loodusega mängib olulist rolli. Jätkuva töödesarja abil uurib ta, kuidas looma- ja taimeliigid kohanevad inimtegevuse tagajärjel edukalt kohtades, kus neid ei taheta. Selle teemaga tegeledes on Suhrke näinud metsikuid kaameleid Austraalias, metsjäneseid Helsingis ja suurnokk-vareseid Tokios.

Hans Kristian Borchgrevink Hansen uurib oma vahetut lähiümbrust – keskkonda, kus pidevalt viibitakse, mida võetakse iseenesestmõistetavana ja mida silm enam ei märka. Hansen soovib seda ainest võtta tõsiselt, isegi kui see asub diivanipatjade vahel või meie taskupõhjades. Ta ei taha läheneda sellele valmis arusaamadega, vaid juhinduda ainesest endast. Passiivse kunstnikuna suunavad teda pisidetailid ning ta mõtted on pidevalt tänavaid ja merepõhja katval prügikihil, kus on võimalik leida kujude, pindade, värvide ja lugude visuaalset allhoovust, mis avab uusi alla- ja sissepoole suunatud horisonte.

Tagasi

eelmine järgmine