Narva linn


Kalender > 10.10.2017

Tagasi

Põhjamaade kultuurinädal. Kontsert: Ola Bengtsson ja Erik Söderlind (Rootsi)

10.10.2017, Kell 19:00
Tartu Ülikooli Narva kolledž, Raekoja plats 2 (*4-5 €)
jevgeni@norden.ee

Põhjamaade kultuurinädalal toimub Ida-Virumaal ligi 30 Põhjalaga seotud sündmust

Rootsi jazzieliiti kuuluvate andekate kitarristide meeleolukas ja virtuoosne kontsert, mis saab teoks koostöös Narva Jazziklubiga.

Ola Bengtsson (s. 1957 Rootsis) on õppinud muusikat Berklee Kolledžis ja õpetajahariduse saanud Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis. Vabakutselise kitarristina mängib ta erineva suurusega kollektiivides - duodest bigbändideni. Ola õpetab Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis jazzkitarri, improvisatsiooni, ansamblimängu, harmooniat, kompositsiooni ja arranžeerimist. Aastast 1993 on ta sama kooli Jazzi Instituudis jazziõpingute direktor.

Erik Söderlind (s. 1981) on auhinnatud jazzkitarrist. Oma esimese kitarri sai ta kuueaastasena, kuid kuna keegi tema peres muusikaga ei tegelenud, õppis ta kitarrimängu iseseisvalt, improviseerides ning kuulates Eric Claptoni ja BB Kingi esitlusi. 2001. aastal kolis ta Stockholmi, kus õppis Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis ning pärast selle lõpetamist sai temast kiiresti üks populaarsemaid jazzkitarriste Rootsis. Tema muusika on väga isikupärane ja kõlab moodsalt, kuid on tugevalt seotud traditsiooniliste jazziimeloodiate, svingi ja bluusiga.

Ola Bengtsson ja Erik Söderlind mõlemad kuuluvad Põhjamaise kitarriorkestri (Nordic Guitar Orchestra) koosseisu.

Tagasi

eelmine järgmine