Narva linn


Kalender > 03.04.2017

Tagasi

Dokumentaalfilm "Code: Debugging The Gender Gap"

03.04.2017, Kell 17:00
Tartu Ülikooli Narva kolledž, Raekoja plats 2 (*Tasuta)
anna.markova@ut.ee

Esmaspäeval, 3. aprillil kell 17 toimub TÜ Narva kolledži suures auditooriumis filmi "Code: Debugging The Gender Gap" tasuta linastus. Film linastub inglise keeles eesti/vene subtiitritega. Linastusel on kohal ka filmi autor Robin Hauser, kellele on võimalus ka peale filmi küsimusi esitada.

Filmist:
Tehnoloogiasektor loob töökohti kolm korda kiiremini, kui USA ülikoolid jõuavad arvutiteaduse eriala lõpetajaid toota. 2020. aastaks arvatakse USAs olevat ligikaudu üle miljoni hõivamata tenoloogiatöökoha.
Teekond läbi haaravate intervjuude, animatsioonide ning nutika popkultuuri uurib põhjusi, miks tüdrukud ning rahvusvähemused USAs ei haara pakutavate võimaluste järele ning vaatleb, kuidas kultuurilised raamid, stereotüübid, haridus ning seksistlik suhtumine mängivad kõik olulisi rolle kujunevas kriisis.
Tehnoloogia, psühholoogia, teaduse ning haridusevalla eksperdite arvamused põimuvad edulugudega nende naiste teekondadest, kelle hääl tehnoloogiatööstuses on kuuldavaks muutunud.
CODE loodab inspireerida, muuta suhtumist nii hariduses, start-up-kultuuris ning ka viisis, kuidas naised ise end programmeerimismaailmas näevad.

Film kestab 80 minutit. Treiler.

Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-mail: anna.markova@ut.ee | tel.: +372 7401912

plakat

Tagasi

eelmine järgmine