Narva linn


Kalender > 19.03.2017

Tagasi

Irina Šihaleva (Sankt-Peterburg) monoetendus "Minu LAULUD nagu LINNUD" (vene keeles)

19.03.2017, Kell 15:00
Kunstigalerii, Vestervalli tn 21 (*3 €)
info@narvamuuseum.ee

19. märtsil kell 15:00 toimub Narva muuseumi kunstigaleriis Kunstide risttee sarja raames Irina Šihaleva monoetendus "Minu LAULUD nagu LINNUD".

Selle kontsertide sarja eesmärgiks on ühendada ühes loomingulises kohtumises sarnase temaatikaga erinevad kunstivoolud ja vaadelda, kuidas nad üksteist täiendavad.

Seekord siis põllutöökalendril põhinev muusikaetendus. Peategelane on naine, kellel on oma kindel koht kogukonna elus.Vanasti sõltus elukorraldus aastaaegade vahetusest, ehk päikese ringkäigust, mille põhimomentideks olid suvine ja talvine, kui ka kevadine ja sügisene pööripäev. Vene rahvakultuuris vastavad nendele talsipüha, jaanipäev, kevade algus ja suve lõpp. Varemalt tähistati Venemaal uut aastat 1. märtsil, kui linnud olid nii kevade, kui ka uue alguse kuulutajateks. Linnusümboolika on hästi levinud slaavi rahvaluules ja vene laulutraditsioon kannab seda edasi.

Irina Šihaleva (Sankt-Peterburg) esituses kõlavad vene kalendri-, tavandi- ja lüürilised laulud.

Kontserdi raames esitleb kunstiteadlane Jelena Howarth publikule Vasili Golõnski maali "Puhkus heinaajal" (1891) Narva muuseumi kunstikogust.

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

• Pilet 3 €
•Info: tel. 3599230, info@narvamuuseum.ee.
• Üritus toimub vene keeles.

Narva muuseum

Tagasi

eelmine järgmine