Narva linn


Kalender > 18.03.2017

Tagasi

TEDxNarva konverents

18.03.2017, Kell 10:00
Tartu Ülikooli Narva kolledž, Raekoja plats 2 (*10 €)
info@tedxnarva.ee

Laupäeval, 18. märtsil toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis kolmas TEDxNarva konverents alamteemaga „Piirideta“. Üritus toob osalejateni inspireerivaid kõnesid inimestelt, kes elavad suures maailmas, kohati piirideta ning kohati neid piire meelega seades. Piiridega on tänavu kindlasti osalejate arv – kohti on vaid 100-le kiiremale registreerijale.

TEDxNarva inspiratsioonikonverentsil avaldavad esinejad oma isikliku kogemust võimete ületamisest, tegutsemisvaldkonna piiride nihutamisest, tolerantsi piiridest, samas aga toiduvalmistamise rangetest piiridest, loovuse piiramisest ning isiklike piiride vajalikust. Üles astuvad Eesti tuntud sportlane Aleksandr Latin, Narva linna arhitekt Ivan Sergejev, keeleteadlane Arvi Tavast, mikrobioloog ja ettevõtja Tarmo Mölder, IT-spetsialist ja helikopteri piloot Toomas Välja, kulinaar ja mitme raamatu autor Eeva Poonch ning psühhiaater Natalja Drobot. Välisesinejatest on tänavu oodata ukraina päritolu majandusteadlast Hanna Aghafonovat, Saksamaa tuntud filmitegijat ja produtsenti Simone Grabsi ning lumelaudurit ja unistajatat Janis Lindet.

„Narva on piirilinn ning nii elanikud kui ka külalised kohe tajuvad piiritletust: ahvatlevat, müstilist - vahepeal takistavat, vahepeal kaitsvat. Kutsusime sel aastal inimesi, kes justkui ei soovi näha riikide, oma võimete, tegevuste ja unistuste piire, kuid kes vajadusel oskavad õigeid piire ehitada. TEDxNarva konverentsi eesmärgiks on inspireerida inimesi kaasa mõtlema ja tegutsema, jagades nendega huvitavaid ja uudseid ideid ning erinevaid võimalusi koostööks“, - ütles TEDxNarva eestvedaja Jana Pavlenkova.

TEDxNarva toimub kolmes keeles: eesti, inglise ja vene keeles ning kohapeal on tagatud sünkroontõlge eesti ja vene keelde. Esinemiste vahel on osalejatel võimalus nautida kohvilauda ning teineteisega muljeid ja ideid vahetada. Konverentsi osalustasu on 10 eurot, registreerimine on avatud ürituse kodulehel: www.tedxnarva.ee.

TED on iga-aastaselt toimuv konverents, kus ühel laval kõnelevad nii teadlased, poliitikud, ettevõtjad, kunstnikud, muusikud kui ka insenerid – maailma juhtivamad mõtlejad ja tegijad. „Ideed, mis väärivad jagamist“ seletab täielikult ära konverentsi põhieesmärgi – jagada häid ja inspireerivaid lugusid üle maailma. TEDx on väiksemas mastaabis iseseisvalt korraldatud kohalik üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust.

TEDx Narva toimus esimest korda 2014. aasta sügisel ning seni on toimunud juba kaks konverentsi. Mõlema konverentsi esinejate seas oli tegijaid nii väljastpoolt maakonda kui ka kohalike inspireerivaid inimesi. Konverentsi partneriteks on Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Trükikoda Koit, ETV+ ja hotell Inger. Sellel aastal üritust toetavad Ameerika Ühendriikide Saatkond, Eesti Energia AS ja Eesti Pagar.

Lisainfo:
Jana Pavlenkova
Ida-Viru Loomemajanduskeskus MTÜ
info@tedxnarva.ee
Tel.:  +372 5258066

Tagasi

eelmine järgmine