Narva linn


Kalender > 01.04.2014

Tagasi

Avatakse Narva tuntud kunstniku Valentin Mokijevski tööde näitus

01.04.2014, Kell 16:00
Kunstigalerii, Vestervalli tn 21
SA Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator Anna Judina, tel. 3599242

Teisipäeval, 1. aprillil, kell 16.00 avatakse Narva muuseumi Kunstigalerii kolmandal korrusel Narva tuntud maalikunstniku Valentin Mokijevski tööde näitus.

Valentin Mokijevski (1950–1994) oli silmapaistev karikatuurimeister, suurepärane maalikunstnik, suuremeelne ja tolerantne inimene, kes lahkus meie seast liiga vara – 43 aasta vanuses. Tema elu kuus viimast aastat olid täis loomingut: esimesed joonistused Pikris, osalemine rahvusvahelistel näitustel ja konkurssidel. Valentin Mokijevski joonistusi on avaldanud mitmed populaarsed väljaanded. Ajakiri „Komsomolskaja Pravda” tunnistas kolmel korral teda SRÜ parimaks karikaturistiks. Tema töid on avaldatud Belgias, Bulgaarias, Itaalias, Koreas, Leedus, Hollandis, Portugalis, USA-s, Jugoslaavias ning Jaapanis ilmunud maailma parimate karikatuuride kogumikes.

On möödunud juba 20 aastat alates viimase karikatuuri loomisest, kuid Valentin Mokijevski tööd pole vananenud, nii tabavalt ja targu naeris tema sulg meie üle. Tema looming aitab ka täna inimesel olla optimist ning tajuda toimuvat heatahtliku huumoriga.

Kunstniku töödest koostas näituse nende looja lesk Valentina Mokijevskaja.

Näitus jääb avatuks kuni 28. juunini 2014, kui on kunstniku 20. surma-aastapäev.

INFO: 
Anna Judina
SA Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator
tel. 3599242 
naitused@narvamuusem.ee

 Narva muuseum

Tagasi

eelmine järgmine